SINIR TANIMAYAN HAYALLERE ULUSLARARASI ÖDÜLLER YAĞDI

Anasınıfı öğrencimiz Erol Arda Tiftikçioğlu ‘’The recycling robot’’, birinci sınıf öğrencimiz Ali Atakan Arıburnu ‘’Reading a book to the world’’ ve Hakan Miraç Ceylan ‘’ The dancing friend robots’’ ismini verdikleri yaratıcı robot resimlerini çizdiler. Ve çocuklarımızın hayallerindeki robot resimleri yarışmada onur mansiyonu ödülüne layık görüldü.
...

YAZAR YEŞİM SAYGIN İLE BULUŞTUK

Çocuk Kitapları Yazarı Sn.Yeşim SAYGIN, 08 Aralık 2021 tarihinde okulumuzda söyleşi konuğumuz oldu. Yazarımızla yazdığı kitaplar, çocuk edebiyatı ve kendi yazarlık öyküsü üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Kitapsever öğrencilerimizin sordukları sorularla zenginleşen keyifli söyleşimizin bir bölümümü sizlerle paylaşıyoruz.
...

ALKIŞLAR BARTU ÖZDEMİR’E

Okulumuzda da ilkokul öğrencilerimiz bu yarışmaya katılarak, duygu ve düşüncelerini ve hayal dünyalarını opera ve bale resimlerine yansıttılar. Okulumuz öğrencilerinden Gr4 Bartu Özdemir’in çizdiği resim sergilenmeye değer görüldü.
...

KÜÇÜK TASARIMCILAR İŞ BAŞINDA!

Geçen dönem sonu gerçekleşen Ayakkabı Tasarım Yarışması'na öğretmenimiz Sedef Aksakal yönetiminde faaliyet gösteren Sanat Kulübü öğrencilerimiz birbirinden farklı tasarımlarıyla katıldı.
...

GÜLE GÜLE YAVRULARIM

Pek çok anılarla dolu beraberliğimizin sonuna geldik. Sizleri bugünkü tertemiz duygularınız, gülen gözleriniz, sımsıcak sevginizle anımsayacağım.
...


EDİRNE & İĞNEADA

Atatürk Havalimanı’ndan uçakla havalanınca 1200 kilometre sonra Viyana’ya, 2200 kilometre sonra Paris’e varırsınız. Bu yolculuğun ilk 200 kilometresinin sonunda, Türkiye’nin Avrupa sınırlarına ulaşmışken sizi kapıdan uğurlayan son bir şehir vardır: Edirne

DOĞANÇAY RESİM YARIŞMASI

On yıl önce Ressam Burhan Doğançay ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Toptaş’ın birlikte başlattıkları yarışmanın amacı, bütün dünya müzelerinde olduğu gibi Türkiye’de de gelecek nesillerin eğitim, kültür ve sanat bilgili olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır.

URAZ BOZKURT’A BİRİNCİLİK GETİREN ’’CUMHURİYET’’ RESMİ

Cumhuriyetimiz 98 yaşında. Çocuklarımız da cumhuriyetin önemini ve cumhuriyet coşkusunu yaptıkları resimlere yansıttılar.
...

ÖİK İYİLİK PEŞİNDE KOŞUYOR..!

43.sü düzenlenen geleneksel İstanbul Maratonu için Bebek parkında muhteşem bir havada toplandık. Pandemi koşulları devamı sebebiyle etkinliğimizi Bebek Parkı-Rumeli Hisarı-Baltalimanı-Emirgan korusu rotasında kendi parkurumuz da gerçekleştirdik. Öğretmen-Öğrenci-Veli-Geçmiş dönem mezunlarımız ve Değerli misafirlerimizden oluşan 105 kişilik büyük koşu takımımızla 10 km koşumuzu tamamladık.
...

BEAUTY AND THE BEAST

Öğrencilerimiz bir sene boyunca disiplinli, azimli ve özverili katkıları ile yaşlarından beklenmeyecek üstün performans gösterdikleri müzikal dramalarını 14 Mayıs günü Akatlar Kültür Merkezinde başarı ile tamamladılar.


SCIENCE CUP

Bu yıl Bilim Kulübü’nde ikinci ,üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ile çalışmalar yaptık. Bu öğrencilerden kimi yeni öğrendikleri fen derslerini çok sevdiği için, kimi de daha bu dersi görmeden sadece bilime olan merakı nedeni ile bu kulüpteydi.

SERGİLEME ÖDÜLÜ

Rönesans Holding, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya işbirliğinde Türkiye genelinde 4.’sü gerçekleşen Hayvan Hakları Kareleri Fotoğraf Yarışması’ nda 7/A sınıfından Asena Ardaman sergileme ödülü alarak madalya ve 300 TL hediye çeki kazandı.

AYSEL GÜRMEN

Yazarımız Aysel GÜRMEN okul öğrencilerimizle yaptığı sohbet öncesi SHAYA DAHAN ve STEFAN OĞUZHAN HEİNZ’in sorularını yanıtladı.

ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE 2.Sİ

Başarı geleneği her yıl olduğu gibi artarak devam ediyor. Bu yılda öğrencilerimiz Özel Okullar Sınavı ve Seviye Belirleme Sınavında büyük başarılar elde ettiler. Akademik hayatlarının dönüm noktalarından biri sayılan bu dönemde hedefledikleri başarının üzerine çıkarak çalışma performanslarının sonuçlarını aldılar.