Serbest Kürsü
    
     Gezilerimiz

     Spor Faaliyetlerimiz

     Fen ve Teknoloji

     İngilizce

     Etkinliklerimiz

  
    Milli Günler

     Röportaj     Resimlerimiz

     Şiirlerimiz

  
 

Benim Okulum

 
 
anatçı Ferhat Göçer, 6 ay öncesine kadar 21 yıl boyunca tıp doktorluğu mesleğini son 10 yıldır varolan müzisyenlik kariyeriyle paralel bir şekilde yürütmüş, her meslekte de başarısını ispatlamış, örnek bir kişi. Gerek müzisyen olarak duruşu, kendisini diğer sanatçılardan ayıran tavır ve tarzı, gerekse hekimliğe olan saygısıyla gerçekten farklı. Diğer sanatçılar gibi müzisyenliğinin yanına bir de oyunculuğu eklemek gibi bir kaygısı yok, o işi erbablarına bırakmayı tercih ediyor. Herkesin, yaptığı işin eğitimini almış olmasına duyduğu inanç sonsuz. Bu yüzden de müzisyen olarak hiçbir zaman alaylı olmayı düşünmemiş. Bir çiftlik kurup burada toprakla iç içe olacağı bir emeklilik düşlüyor kendisi için. Bulunduğu konumu ve başarısını devam ettirme konusunda çok hassas.
 
 
         
 
   
 
         
 
   
 
         
 
   
 
 
   
 
   
         
         
 
   
 
         
         
 
   
 
         
         
 
   
 
         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
ayatının  43 yılını sanat ile geçirmiş ve çizgisinden, kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiş, kendi deyişiyle “ düğünlerimizde, çocuklarımızın doğumunda, mutluluk ve hüzünlerimizde şarkılarıyla hayatımızın fon müziğini oluşturan” değerli sanatçı Erol Evgin, güzel bir söyleşi için öğrencilerimizle birlikteydi. Birden fazla nesil için müzikal anlamda çok önemli bir yer edinen ve hiçbir ödün vermeden bu yeri korumayı başaran Erol Evgin, öğrencilerimizle, lider insan olmanın önemini ve liderlik vasıflarına sahip olabilmek için hayatımızda öne çıkarmamız gereken değerlerle ilgili deneyim ve düşüncelerini paylaştı. Öğrencilerimizin birbirinden farklı ve güzel sorularıyla renklenen söyleşide Erol Evgin, eğitimin öneminden de bahsederek, hem akademik anlamda gelişimi hem de sanatsal aktivitelerimizi paralel yürütmenin faydalarını aktardı. Gelin tanıdığımızı düşündüğümüz Erol Evgin’i biraz daha yakından tanıyalım hep birlikte..
 
 
         
 
 
anat hayatına 1996 yılında başladı. On yedi yıllık sanat yaşamına birçok albüm, ödül, konser ve dizi sığdırmış olan, gerek akademik geçmişi, gerekse sanat camiasındaki duruşu bazında farklı bir yeri olan müzisyen Keremcem, Özel İstanbul Koleji öğrencileriyle çok özel bir söyleşi için buluştu. Okulumuzda geleneksel hale gelen “ İngilizce Müzikaller” konusunda öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenleri tebrik eden Keremcem, 2013 yılında Özel İstanbul Koleji öğrencilerinin sahnelediği “ Shrek” müzikalinden de sahneler seyretti ve okulun bu çalışmalarından çok etkilendiğini belirtti. Pink Floyd, Radiohead, Queen gibi grupların müziklerini dinlemekten zevk aldığını söyleyen Keremcem, müzikle ilgilenen öğrencilere, gerçekten neyi istediklerini bilmeleri ve istekleri doğrultusunda da yetenekleri olup olmadığı konusunda kendilerine objektif olmalarını ve çok çalışmalarını tavsiye etti.