Serbest Kürsü
    
     Gezilerimiz

     Spor Faaliyetlerimiz

     Fen ve Teknoloji

     İngilizce

     Etkinliklerimiz

    Milli Günler

     Röportaj     Resimlerimiz

     Şiirlerimiz

 

 

 
ANİMASYON KULÜBÜ ÇALIŞMALARIMIZ

ütün animasyon kulübünde çeşitli araçlardan ev ve insan figürleri yapıyoruz. Bu figürlerin kare kare fotoğrafları çekilerek stop motion animation prensibinde görüntüler elde edilmesini sağlıyoruz.

Kulüp dersine katılan arkadaşlarımla ilk dönem çeşitli hamur, tel, kağıt hamuru gibi malzemelerden kendi figürlerini hayata geçiriyor, anlatacakları olayın geçtiği seti benzer materyallerle inşa etmekte daha sonrasında ise kendi senaryolarını yazdıkları olayları fotoğraflayarak kendi animasyon filmlerini oluşturuyorlar.

Çok sevdiğimiz ve eğlenerek harika animasyonlar yaptığımız bu etkinlik her sene senaryonun farklı yöne doğru hikayelenmesi sonucunda zaman içinde uzun metraj bir a

nimasyon film oluşturmayı hedefliyoruz.

Kulüp etkinliğinde ki öğretmenimiz Marius Dahl bu çalışmanın yaratıcı düşünme gücünü geliştirdiğini ayrıca takım çalışması ruhunu güçlendirdiğini söylüyor. Marius'unda dediği gibi gerçekten yaptığımız çalışmaları biz bile zaman zaman hayranlıkla izliyoruz. Ortaya çıkan bu güzel çalışmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Eren Diniz 7 A