Neden İstanbul Koleji:

Özel İstanbul Koleji, eğitimde yüksek kalitenin ancak sınıf mevcutlarının sınırlı sayıda kalması esasıyla mümkün olduğunu bilen bu yüzden de yatay yapılanma yerine dikey yapılanmaya önem veren ve bireysel ilgi kuramıyla beraber eğitimde başarıyı hedefleyen bir eğitim kurumudur.

Sınırlı sayıda öğrenciye, alışılagelmişin üstünde, kaliteli eğitim vermeyi amaçlayan kurum; bireysel ilgiyi öne çıkararak, akademik ve sosyal alanda yüksek başarı gösteren, özgüveni tam öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla Özel İstanbul Koleji'nin öğretim kadrosu, branşlarında en başarılı  eğitimcilerin seçilmesiyle oluşturulmuştur.

Akademik başarının ancak sosyal başarıyla buluştuğunda önem kazanacağı inancıyla, öğrencilerin önce bireysel yeteneklerini keşfetmelerini; sonra yaratıcılıklarını açığa çıkararak yeteneklerini kullanma becerisi kazanmalarını hedeflemektedir. Özel İstanbul Koleji, zaman ve enerjisini doğru kullanmak isteyen, Türkiye’nin karar alıcı mekanizmalarında varlığını gösterecek, ülke geleceğini şekillendirecek bireyleri yetiştirmeyi amaçlamıştır.

Özel İstanbul Koleji tutarlı eğitim anlayışının doğruluğunu mezunlarının başarısıyla kanıtlamıştır.