Türk sinemasının sultanı Türkan ŞORAY okulumuzda     sinema tarihimiz ve sanatçı olmanın sorumlulukları üzerine  yaptığı söyleşi de özellikle eğitimin öğretimin insan  yaşamında sürekli bir unsur olduğuna vurgu yaptı.

Untitled Document

First Lego Ligi Türkiye şampiyonu öğrencilerimiz TRT'nin hazırladığı programa katılarak yaşadıkları deneyimi paylaştılar.

 

First Lego Ligi Trükiye şampiyonu olan öğrencilerimiz Haber Türk televizyonunun 23 Nisan etkinlikleri kapsamında hazırlanan programa katılarak projelerini anlattılar

 
Türkiye First Lego Ligi proje birincisi olan öğrencilerimiz Danimarka'da ki finallerde ülkemizi temsil etti. Projelerini ve çalışmalarını 34 ülkeden 700 çocuk ile paylaşan öğrencilerimiz dünyamıza sahip çıkıyoruz mesajı verdiler.
 
Efsane futbolcu ve günümüz spor yorumcularından Rıdvan Dilmen okulumuza "Kariyer Günleri" kapsamında geldi. Öğrencilerimiz ile söyleşi yapan Rıdvan Dilmen öğrencilerimize hedeflerine ulaşmak için "çalışmanın şart olduğunu" söyledi.

 

Özle bir televizyonun hazırladığı Okullar arası bilgi yarışmasına katılan öğrencilerimiz. "Lion King" Broadway Müzikalinden "I just can't wait to be king" parçasında ki dans ve sahne performansları ile göz doldurdular.

 

Prof. Dr. Adnan ÇOKER'in geometrik şekilleri kullanarak hazırladığı astronomi temalı resim sergisine katılan öğrencilerimiz özel bir televizyon ile röportaj yaparak izlenimlerini anlatıyorlar.

 

Öğrencilerimiz Pera Müzesin'de  imgeleri baskı teknikleri ile sanata dönüştürme konulu atölye çalışmalarına katıldılar. Bu çalışmalar ile ilgili özel bir televizyon ile röportaj yapan öğrencilerimiz neler yaptıklarından bahsettiler.

 

27 yaşında Everest'e tırmanan ilk Türk olan A.K.U.T. başkanı Nasuh Mahruki depremden en az zarar ile çıkmak için gerekli olan önlemleri anlattığı söyleşinin ardından  özel bir televizyon ile gerçekleştirdiği röportajı.