"The Lıttle Mermaıd“ Müzikalini Sahneledik

1991 yılında eğitimci kurucuların girişimiyle kurulan özel istanbul koleji’nin  öğrencileri, eğitimlerinin bir parçası olan ingilizce müzikal gösterilerine, bu sene de, 13 yıldır broadway’de gösterimde olan ve hepimizin yakından bildiği “ the little mermaid “  müzikalini eklediler.

Müzikal drama, dans ve müziğin iç içe geçtiği bu temsille,  özel istanbul koleji öğrencileri,  hem müzikal hem de teatral becerilerini sene boyunca yoğun provalarla geliştirme ve profesyonel bir platformda  sunma şansına sahip oldular. “ the little mermaid” gösterisi , akademik alandaki üstün başarının, sosyal alandaki başarıyla paralel olarak ilerlediğinde , bütünsel bir başarıyı ortaya çıkarabildiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

16 mayıs 2009 tarihinde akatlar kültür  merkezi tiyatro salonunda sahnelenen müzikale her yaş grubundan ilgi büyüktü. Geleneksel hale getirilen ingilizce drama kulübü gösterilerinden “ the little mermaid “ de, geçmiş senelerde olduğu gibi, özel istanbul koleji’nin, öğrencileriyle gurur duymasını sağladı.