PENNY TASSONI İLE 21. YY'DA EBEVEYN OLMAK

İngiltere’de okul öncesi ve ilköğretim seviyesinde müfredat çalışmaları yapan ve öğretmenler tarafından tüm dünyada faydalanılan ve çok satanlar listesinde uzun süre yer alan 30’dan fazla kitabın yazarı, eğitim danışmanı ve akademisyen olan Penny Tassoni, Özel

İstanbul Koleji velileri ile çok özel bir seminer için buluştu. 21. Yüzyılda ebeveyn olmak konulu seminerde Tassoni, çocuklarımızın çok küçük yaşlardan itibaren maruz kaldıkları birçok dış etkenden dolayı artık bu yüzyılda, kendi çocukluğumuza göre çok farklı bir ortamda büyüdüklerini örneklerle aktardı. Tassoni, bu dış etkenlerin teknoloji, sağlıklı beslenme, çocukları olumsuz yönde de etkileyebilecek dış faktörler, arkadaşlık ilişkileri gibi konu başlıklarında topladı.

Seminerinde kendi yaşamından ve kendi çocuklarının büyüme evresinde sahip olduğu deneyimlerinden de faydalanarak konu başlığını zenginleştiren Tassoni, çocuklarımızla kaliteli zaman geçirmenin önemine değindi ve bunun dışında da günümüzde “ proje çocuk” olarak adlandırılan çocuklar yetiştirmenin aslında onları nasıl zedeleyebileceğini, çocukların her zaman ebeveynlerinin değil kendi hayallerinin peşinde koşmaları gerektiğini belirtti. Velilerin ister İngilizce isterlerse de simultane çeviri yoluyla Türkçe olarak takip edebildikleri seminer, her anlamda, katılımcıları ideal ebeveyn olma konusunda kapsamlı şekilde bilgilendiren, verimli bir seminer oldu.