ÖZEL İSTANBUL KOLEJİ “ EGE KURBAN KÜTÜPHANESİ “ AÇILIYOR…

ütüphaneler…Teknoloji ne kadar ilerlese de insanoğlu için değerini hiçbir zaman kaybetmeyecek olan “kitapların evi”... Hepimizin kendimizi kitapların arasında kaybettiği, ama aslında hayatın anlamına daha fazla yaklaştığını hissettiği o sessiz, derin mekanlar. 2013 yılında kaybettiğimiz değerli 8.sınıf öğrencimiz Ege Kurban anısına tamamıyla yenilenen “Özel İstanbul Koleji Ege Kurban Kütüphanesi” 16 Aralık Pazartesi gününden itibaren öğrencilerimizin ödünç kitap alabilecekleri şekilde açılışını yapıyor. 2013- 2014 eğitim yılının başından beri farklı sınıf seviyeleri ile gerçekleştirdiğimiz “Yazar ve Okuma Etkinlikleri”ne ev sahipliği yapan ve öğrencilerimizin halihazırda teneffüs saatlerinde de sıklıkla okuma yapma amaçlı kullandıkları kütüphanemizde, kurulan Dewey Onlu Sınıflama sistemi ile otomasyona geçiliyor. Bu sistemle birlikte okulumuz öğrencileri 16 Aralık tarihinden itibaren kütüphanemizde bulunan birçok yayınevine ait, farklı türlerde kitapları ödünç almaya başlayabilecekler. Kütüphanemiz, Nobel ödüllü klasik eserlerden, günümüz modern edebiyatına, çizgi romanlardan, süreli yayınlara kadar çok geniş yelpazede kitapları öğrencilerimiz ile buluşturuyor.
 
Ayrıca gerçekleştirilecek okuma atölyeleri ve birbirinden farklı kütüphane etkinlikleri ile öğrencilerimize bir kez daha merhaba diyecek olan Ege Kurban Kütüphane’mizin tüm çocuklarımıza çok geniş ufuklar sunacağına inanıyoruz.

Özel İstanbul Koleji olarak diğer eğitim kurumlarından farklı şekilde her gün düzenli olarak gerçekleştiriyor olduğumuz “Okuma Saati” uygulamamız, Türkçe öğretmenimizin öğrencilerimizle yoğun olarak devam ettiği kitap okuma etkinliklerine ilaveten, yenilenen kütüphanemizle, öğrencilerimizin kitap deryasında kendilerini kaybedip hayatın anlamını bulacakları, bol okumalı günler diliyor, çocuklarımızın kütüphanemizden alarak okuyacakları her yeni kitapla, kaybettiğimiz ve çok sevdiğimiz öğrencimiz Ege’nin kalbine biraz da olsa dokunabileceklerine inanıyoruz.