"ORDA BİR OKUL VAR UZAKTA" KARDEŞ OKUL PROJEMİZ

Özel İstanbul Koleji ailesi olarak, eğitim öğretim felsefemiz içerisinde, sadece kendi öğrencilerimizi değil, ülkemizin farklı yerlerinde okuma arzusuyla yanıp tutuşan, ama maddi imkanları çerçevesinde bunu başarma fırsatını yakalayamayan öğrencilere de daima ulaşmaya çalıştık. Çevremizde ki iyilik sever, paylaşımcı kitle sayesinde bu arzumuzu başarabildik.

Bu sayede bir yerlerde yüzlerce çocuk, anne-baba ve öğretmen tebessüm etti mutlulukla geçmişten bugüne. Yine aynı amaçla,  Mardin’de ki Kızıltepe İlköğretim okulu ile Çankırı’da ki Atatürk İlköğretim okuluna yardım kampanyasını "Orda bir okul var uzakta, o okul bizim okulumuz" parolası ile başlattık.

16 nisan Cuma akşamına kadar sürecek olan bu çalışmamızı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kardeş okullarımızın elinde olacak şekilde gönderimleri tamamlayacağız. Kitaptan, giysiye, oyuncaktan, teknik araç gerece kadar gönderimlerimiz ailemizin bir parçası olan öğrencilerimiz, velilerimiz ve çevremizdeki iyi dostlarımızın geleceğe ait temennisi ve katkısı olacaktır.


MARDİN'DEN MESAJ VAR


Okulumuz olarak göndermiş olduğunuz yardımlar için teşekkürü bir borç bilip tüm öğrencilerimiz adına başta okul müdürü öğretmenleriniz, öğrencileriniz,velileriniz ve tüm idari kadronuz olarak sonsuz teşekkür ederiz.

Eğitim hayatınızda öğrencileriniz ve öğretmenleriniz ve çalışanlarınıza teşekkür ederiz.

Mesut KILIÇ
Okul Müdürü


MARDİNE MEKTUPLAR

Sevgili Arkadaşım,

Benim ismim Maya Arcan seni görmek isterdim. 3A sınıfına gidiyorum. En sevdiğim ders matematik dersi. Eminim ki senin de okulun çok güzeldir. Belki buraya gezmeye gelirsin. Gelirsen tanışırız. Oyun oynarız. Birbirimize sırlarımızı söyleriz. Bana cevap yazarsan mutlu olurum.

Maya Arcan
 

Sevgili Kardeşlerim,
Uzaklardaki Arkadaşlarıma,

Benim adım Deniz Yalçın. Ben 10 yaşında bir kız öğrenciyim. İstanbul Koleji 4.sınıfa gidiyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Bu hediyeleri sizlerin mutluluğu için gönderdikçe bizler de mutlu oluyoruz. Anadolu’daki arkadaşlarımıza saygı duyuyoruz, onları düşünüyoruz, hepsine selam söylüyoruz. Okulda günleriniz nasıl geçiyor? Boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz? Hangi oyunları oynuyorsunuz. Sizin yaşadığınız yerlerin doğası, havası, suyu daha temiz ve güzeldir. Sizlerle bir gün karşılaşıp tanışmayı ümit ediyorum. Mektubuma cevap verirseniz çok sevinirim.

Selam ve sevgilerimle
Arkadaşınız Deniz..

 

Sevgili Arkadaşlarım,
Umarım iyisinizdir. Bizler sizler mutlu olasınız diye size kullanmadığımız eşyalarımızı verdik. Umarım beğenirsiniz. İstanbul gerçekten güzel ama çok fazla bina var. Umarım orası doğaldır. Ben de doğal bir yerde yaşamak isterdim. Ayrıca sizinle arkadaş olmayı isterdim. Bence olduk bile. Sizin de bizi ziyarete gelmenizi umut ederiz. Bizler sizin mutlu olmanız için daha fazla şey yapmak istiyoruz. Kendinize iyi bakın. Mutlu, sağlıklı, huzurlu olmanız dilekleriyle.

Nehir Gürdil

 

Sevgili Kardeş Okulumuz,
Benim adım Can. Özel İstanbul Kolejinde okuyorum. 4.sınıftayım. her zaman ben de küçük bir şehirde yaşamak isterdim. Büyük bir şehirde yaşıyorum. Sizi tanımak ve nerede yaşamak isterdiniz merak ediyorum.

Can Pulat
 

Sevgili Arkadaşım,
Ben Eylem Çağla Moroğlu. 3A sınıfında okuyorum. 8 yaşındayım. Resim yapmasını çok severim ya sen? En çok hangi dersi seviyorsun?

Eylem Çağla Moroğlu