Güzel Sanatlar
 
Okulumuzda güzel sanatlar eğitimi öğrencilerimizin yaratıcı güç ve kültürel birikimlerini açığa çıkararak, onların estetik açıdan çok yönlü gelişimlerini sağlamak anlayışı ile verilmektedir. Felsefemiz çağdaş sanat eğitimidir. Sanatsal dili kullanabilme, eser yorumlayabilme ve sanat yoluyla çevre ile ilişki kurabilme yeteneği olan öğrenciler yetiştirmek Özel İstanbul Koleji’nin önem verdiği temel değerlerdendir.

Okulumuzda verilen sanat eğitiminin temel hedeflerinden biri öğrencilerimizin sosyal yaşantıları içinde katıldıkları sanat etkinliklerinde, her türlü sanat haberinde aktüaliteyi takip edecek, yorumlayabilecek bir güzel sanatlar kültürü alt yapısına sahip olmalarıdır. Bu anlamda hem sanat tarihinde yer etmiş ressam, heykeltıraş ve akımlar hakkında bilgi verilmekte hem de bu bilgiler yapılan müze gezileri ile desteklenmektedir. Gezilerimizden örnekleri görmek için tıklayınız.

Bunun yanı sıra üç boyutlu çalışmalar, tuval üzerine akrilik ve yağlıboya çalışmaları, ebru, kolaj, mozaik, dijital sanatlar, animasyon film gibi çalışmalara yer verilmekte yetenekli ve istekli olan öğrencilerle ise kulüp saatleri içerisinde daha kapsamlı çalışmalar gerçekleştirilmektedir.