Dans Kulübü

Özel İstanbul Koleji dans kulübünde verilmek istenen dans eğitiminin amacı, önce öğrencilerin iç dünyalarını dinlemeyi ve duyguyu dansın temeli olan “hareket” ile dışa vurmayı öğretmektir.

Dans insanın iç dünyasındaki keşiflerinin dışa vurumudur. Öğrenciler hareket kabiliyeti geliştikçe dansın temel kurallarına adım atarak, vücutlarındaki koordinasyon ve ritim duygularını geliştirip hareketin sadece kıpırdamak olmadığını öğrenir, teknik kaygıya adım atarlar. Hareket bilincinin dansa dönüştüğü bu aşamada öğrenci, duygu ve ifadenin birleşiminden nasıl bir “sanat” doğduğunu keşfeder.

Müzik ve İngilizce tiyatro kulübü ile ortak çalışmalar yapan dans kulübü her sene yeni çalışmalara imza atmakta ve öğrencilerimize kendi potansiyellerini keşfetme şansı vermektedir.

Geçtiğimiz senelerde “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, “Antigone” gibi klasik tiyatro eserlerini sahneleyen öğrencilerimiz, son senelerde “Beauty & The Beast”, “The Hunchback of Notre Dame”, “Aida”, “The Lion King” gibi müzikal çalışmalara yer vemektedir.