Serbest Kürsü
    
     Gezilerimiz

     Spor Faaliyetlerimiz

     Fen ve Teknoloji

     İngilizce

     Etkinliklerimiz

    Milli Günler

     Röportaj
 


     Resimlerimiz

     Şiirlerimiz


 

 

 
ATA'MIZI O’NUN SEVDİĞİ ESERLERLE ANDIK

tatürk bir kültür insanıydı. Sanatın her dalına önem verir, sanata ve sanatçıya desteğini esirgemezdi. Bunun en güzel örneğini, onun Devlet Tiyatroları ve Devlet Opera ve Balesi'nin kurulmasına öncülük etmesiyle görürüz. “Bir kanunla Milli Temsil Akademisi'nin kurulması gerçekleştirilmeli ve yabancı ülkelerde incelemeler yapılarak bize gerekli olan uzmanlar getirtilmeli” diyerek sanata ve sanatçıya verdiği önemi belirtmiştir.

Ata’mızın bu yönünü bildiğimiz için biz de birlikte 10 Kasım 2005 akşamı ailelerimizle O’nu anlamak ve anmak için okulumuzun düzenlediği bir klasik müzik konserine katıldık. 10 Kasım akşamı İtalyan Kültür Merkezi’nde düzenlenen konseri devlet opera ve balesinin sanatçıları sundu. Müzikler daha çok klasik operaydı. Herkes çalınan eserleri çok beğenmişti. Çok yabancı olmadığımız fakat ismini ve bestecilerini bilemediğimiz bir çok güzel eser orda canlı olarak sanatçılar tarafından söylendi.

Sanatçıların bazıları yabancı bazıları Türk'tü. Yaptıkları müzikten onların ne kadar deneyimli oldukları belliydi. Ben böyle önemli bir günde böyle saygın sanatçıları izleyebildiğim için çok mutlu oldum. Ve Ata’mıza bir kez daha hayran
kaldım; bizi yokluk içinde çıktığımız Kurtuluş Savaşı'ndan, bu konseri izleyebilecek medeniyete ve kültür seviyesine ulaştırdığı için.
 

 

 

Sema ERDAL  7 A