Serbest Kürsü
    
     Gezilerimiz

     Spor Faaliyetlerimiz

     Fen ve Teknoloji

     İngilizce

     Etkinliklerimiz

    Milli Günler

     Röportaj
 


     Resimlerimiz

     Şiirlerimiz


 

 

 
TEKERLEKLİ SANDALYELER
TESLİM EDİLDİ

kulumuzda her yıl çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. Bu yıl ki aktivitemiz de kek yapıp satmak ve bu yolla elde ettiğimiz gelirle de yürüme engelli dostlarımıza tekerlekli sandalye alıp, onların sıkıntılarını bir nebze de olsa azaltmak ve onlara yardımcı olmaktı.

Biz de okulumuzu temsilen, 5. sınıf olarak aldığımız sandalyeleri dostlarımıza ulaştırmak için Esen İBAK engelliler okulunu ziyarete gittik. Onlarla geçirdiğimiz bir günün sonunda onların derdinden daha iyi anlar olduk. Bazı şeyleri başarmak için engelli olmak engel değildir.       Engelli olmak yadırganacak ve utanılacak bir durum da değildir. Bu gün her sağlıklı birey bir engelli adayıdır. Bir çok insan kazalarla yaralanıyor, sakat kalıyor. Bu nedenle kendimizi onların yerine koymalıyız. Hani bir söz vardır “Ateş düştüğü yeri yakar.” Bence de bu söz çok doğru bir sözdür. Kişinin halinden aynı durumu yaşayan aynı dertten acı ve üzüntü çekenler anlar. Bu yüzden engelli ailelerinin sorunlarını anlamaya çalışmalı, çözümler üretmeli, maddi durumu yetersiz engelli ailelerine elimizden gelen yardımı yapmalıyız. Her olayda olduğu gibi, bu durumda da empati kurmak çok önemlidir. Bugün onlara yarın bize…

Engelli olmak hiç kimsenin kendi seçimi değildir. Bir suç ve kusur da değildir. Azmin, mücadelenin yaşama sevincinin yenemeyeceği bir şey yoktur. O yüzden engellilerin toplumdan kopmaması lazımdır. Bizlere düşen de onlara bu mücadelelerinde yardımcı olmaktır. Son söz olarak şunu söylemek istiyorum: “Utanmayın, saklanmayın, hayata asılın ve hiç bırakmayın!” Her zaman yanınızda olduğumuzu göstermek için buradayız. Hepinize kucak dolusu sevgilerimizi getirdik. Sizleri çok seviyoruz.

 

Kadir MIZRAK    6  A