Serbest Kürsü
    
     Gezilerimiz

     Spor Faaliyetlerimiz

     Fen ve Teknoloji

     İngilizce

     Etkinliklerimiz

    Milli Günler

     Röportaj     Resimlerimiz

     Şiirlerimiz


 


 

23 NİSANDA HABERTÜRK CANLI YAYININDA PROJEMİZİ ANLATTIK
 

23 Nisan günü ben ve FLL ekibindeki 9 arkadaşım Haber Türk’teki program için Haber Türk stüdyolarına gittik. Yaratıcı Çocuklar Derneğinde içinde olduğu organizasyonda, sunucu Türkiye First Lego Liginde ki Türkiye Proje 1. liğimiz ve iklim değişikliklerini engellemeye çözüm getirdiğimiz projemiz hakkında bilgi istediler.  Onlara projemizi ve takım arkadaşlarımız ile nasıl bir çalışma gerçekleştirdiğimizi anlattım. Ardından Danimarka'da ki şampiyona ile ilgili beklentilerimizi ve hazırlık sürecimizi anlatmamız istendi. Bende önce Kopenhagta ki organizasyondan biraz bahsettikten sonra ülkemizi gururla temsil edeceğimizi ve hazırlarımızın final günü yaklaştıkça arttığını anlattım.

Projenin dışında birde robot yaptığımızı ve bu robotun pit alanında çeşitli görevleri yerine getirerek puan topladığını anlattığım da gerçekten çok şaşırdılar. Onlara bir sürprizim vardı robotu yanımızda getirmiştik. Çok ürkek bir tavırla sunucu bayan robotu eline aldı ve robotun hareket kabiliyeti ile bir kaç soru sordu. Kendisine robotun yakalık 2 dakikalık zaman dilinde gerçekleştirdiği görevlerden kısaca bahsettim.

Programda Elif Şafak ve Tuna Kiremitçi ile birlikteydik. Ben ikisini de yazdığı kitaplar dolayısı ile tanıyordum. İlk defa yan yana gelme fırsatım oldu. Onlarda küresel ısınma ve iklim değişiklikleri ile ilgili duyarlı davrandıklarını belirttiler. Daha sonra program bitiminde kendileri ile fotoğraf çektirdik. Ardından projemizi, robotumuzu aldık servislere binip tekrar okula geri döndük. 30 Nisan Günü ülkemizi temsil etmek için Danimarka’ya gittik.

 

Emre NAMLI 7 A